A Diego és a Werk Akadémia pályázatot hirdetett az enteriőrstylist hallgatók számára, az áruház kínálatát bemutató attrapok, installációk tervezésére. A kiírás szerint a pályázóknak összehangolt, egységes stílus mentén kellett bemutatniuk a lakástextíliák, tapéták, szőnyegek és egyéb kiegészítők lehetséges felhasználási módját, olyan inspiratív módon, mely a vásárló számára is otthonteremtő ötleteket adhat.
A pályázatra 11 pályamunka érkezett!
A szakmai zsűriben a Diego menedzsmentje, a Werk Akadémia részéről Réz András és Lovas Cecília bírálta el a műveket.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg3W8t0cRH2nalIcIU7l9fDsnszVG-lXezYFVmE8WBqcaW432JcjeXx_KQR-fP3oSwimFJKXsfEwrXhWpB_TNLseJInxu70mengKpx1A_c6EEOV3DrpQcUgs7B3L3b6gFRV_HamutDmvP8t/s200/diego+1.+d%25C3%25ADj.jpg)
A zsűri egybehangzó véleménye szerint a Diego ösztöndíját Márton Mária nyerte, a tapéta formabontó felhasználása, a kollázsok átgondoltsága miatt. A zsűri tetszését leginkább az az ötlet nyerte el, hogy a tapéta egy újabb falfelületen, a mennyezeten is megjelent, melyet a pályamű kollázsai remekül érzékeltettek. Emellett meggyőző volt a két egymásba nyíló térrészlet összehangolt átgondolása is.
A második díjat Bánhidi Eszter pályaműve nyerte el, egyrészt az elegáns, kifinomult anyagválogatás miatt, másrészt a tapéták szintén szokatlan, egyedi felhasználása miatt, hiszen adott összefüggő falfelületen több tapétatípus egymás mellé rendelésével, feldarabolásával alakult ki a végső összkép. Emellett dicséretes a függönyelkötők és a falmatrica felhasználása, bemutatása is.
A harmadik díj Rab Titanillát illeti, mivel roppant elegáns, kiforrott koncepciót mutatott be, az Art Deco szellemiségét idéző, arany árnyalatok felhasználásával, kiváló írásos prezentációval.
A zsűri hosszas mérlegelés után úgy döntött, hogy kiad egy különdíjat is.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhfzLgaiUmTx1_8MIRgYZJcSY5yYgLJ7TdZoZFhssJFZNZPUcw0r_kxBIafUJz7fra8CQdinEpu8aL5bFe8Hx3tcMfY5fkyDnbyQKYDS2ib9FFKkehPtUyI2B-SoDTbsajFw7vOJ-ln7QRq/s320/diego+-+k%25C3%25BCl%25C3%25B6nd%25C3%25ADj.jpg)
Ezt dr. Orosz Alexandra pályamunkája kapja, egyrészt a témaválasztás - a gyerekek számára tervezett enteriőr - , másrészt az innovatív gondolatok miatt. A zsűri nagyra értékelte a linóleum padló, a szőnyegpadlóval burkolt puff és hencsergő gondolatát, amelyek arra utalnak, hogy a pályázó valóban átgondolta, újraértelmezte, hogy egy gyerekszoba kialakítása során mely elemek szolgálják leginkább a kicsik kényelmét.